Total 30 - www.lidagreen.de

Celková diéta 30: 30-dňový reset pre zdravie

Diéta Total 30 je 30-dňová diéta pre zdravie, ktorú v roku 2009 vyvinuli Melissa a Dallas Hartwigovci. Táto diéta je známa tým, že sa zameriava na celé, nespracované potraviny a vylučuje potenciálne zápalové potraviny počas 30 dní. Nižšie vám vysvetlíme základy diéty Total30 a podelíme sa o niekoľko vzorových jedálnych lístkov, ktoré vám pomôžu začať.

Základy diéty Total30

Diéta Total30 je 30-dňový program, ktorý sa zameriava na celé, nespracované potraviny a vylúčenie potenciálne zápalových potravín počas 30 dní. Diéta zahŕňa vyhýbanie sa obilninám, mliečnym výrobkom, strukovinám, spracovaným potravinám a pridaným cukrom počas 30 dní. Po uplynutí 30 dní je možné tieto potraviny postupne opäť zaradiť do jedálnička a zistiť, ako na ne telo reaguje.

Výhody diéty Total30

Potenciálne výhody diéty Total30 sú mnohé, vrátane

Zlepšenie trávenia: vylúčením potenciálne zápalových potravín môže diéta Total30 pomôcť zlepšiť trávenie a znížiť nadúvanie a iné tráviace problémy.

Viac energie: diéta Total30 sa zameriava na celozrnné, nespracované potraviny s vysokým obsahom živín, ktoré môžu pomôcť zvýšiť hladinu energie a znížiť únavu.

Menej zápalov: Diéta Total30 vylučuje potenciálne zápalové potraviny, ako je cukor a spracované potraviny, čo môže pomôcť znížiť zápal v tele.

Úbytok hmotnosti: Diéta Total 30 má prirodzene nízky obsah kalórií a zameriava sa na celozrnné a nespracované potraviny, čo môže podporiť úbytok hmotnosti.

Príklady jedálneho lístka diéty Total30

Nižšie nájdete niekoľko príkladov typického dňa s diétou Total30:

Raňajky:
Miešané vajcia s dusenou zeleninou a avokádom
Zapekané sladké zemiaky s morčacím mäsom a špenátom
Puding z chia semienok s kokosovým mliekom a čerstvým bobuľovým ovocím

Obed:
Grilované kuracie mäso so zelenou zmesou, uhorkou a avokádom
Šalátové rolky z morčacieho mäsa s plátkami paradajok a uhoriek
Cuketové cestoviny s domácou paradajkovou omáčkou a mletým mäsom

Večera:
Grilovaný losos s pečenou zeleninou a sladkými zemiakmi
Pečené hovädzie mäso s brokolicou, šampiňónmi a karfiolovou ryžou
Pečené kurča s ružičkovým kelom a pyré zo sladkých zemiakov

Občerstvenie:
Jablkové plátky s mandľovým maslom
Varené vajcia
Zeleninové crudités s domácou rančerskou omáčkou

Záver

Diéta Total30 je 30-dňový reštart pre vaše zdravie, ktorý kladie dôraz na celozrnné, nespracované potraviny a vylúčenie potenciálne zápalových potravín počas 30 dní. Vďaka príkladom jedálneho lístka uvedeným v tomto článku môžete začať svoju cestu s diétou Total30 a využívať mnohé potenciálne výhody tohto spôsobu stravovania.

Pozri tiež 90-dňová diéta